Haberler

Check out market updates

20 YIL VADELİ KONUT PROJELERİ

20 YIL VADELİ KONUT PROJELERİ

Emlak Konut önderliğinde geliştirilen 20 yıl vadeli konut sahibi olma projesi bugün itibariyle hayata geçti. 15 Temmuz’un ardından başlatılan gayrimenkul alanındaki seferberlik, bu kez 20 yıl vadeli konut satışı ile yeniden başlayacak. İki ay sürecek kampanyada satışlar yüzde 5 peşinat, 20 yıl vade ile satılacak. 60 ay vade ile konut sahibi olmak isteyenlere ise yüzde 0 faiz uygulanacak

Konutta ilk kampanya seferberliğini 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yapan gayrimenkul sektörü, ikinci seferberlik için düğmeye bastı. Bugün başlayan ve 2 ay sürecek kampanyada konutlar yüzde 5 peşinatla ilk kez 20 yıl vade ile satılacak. 60 ay vadede ise yüzde 0 faiz uygulanacak.

EMLAK Konut GYO, konutta yeni bir kampanya başlattı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilk kampanya seferberliğini başlatan Emlak Konut, ikinci
seferberlik için de düğmeye bastı. Ağustos 2016’da 120 ay vade, yüzde 0.70 faiz ile konut satışı yapılmıştı. Şimdi ise vade uzadı, faizler daha da düştü. Türkiye’de ilk kez 240 ay yani 20 yıl vadeli konut satışı yapılmasının önü açıldı.

Bugün başlayan ve 31 Mart’a kadar sürecek kampanda yüzde 20 olan peşinat ödemesi de yüzde 5’e çekildi. Kalan yüzde 15’lik kısmın ise konut teslimine kadar ödenmesi imkânı sağlandı. Emlak Konut projelerinden ev alanlar 60 ay vade için yüzde 0 faiz fırsatından yararlanırken, 10 yıl vadeli alımda yüzde 0.45, 20 yıl vadede ise yüzde 0.79 faiz ödeyecek.

20 YIL VADELİ KONUT PROJELERİ

Adım İstanbul Avrupa Konutları Başakşehir Avrupark Emlak Konut Başakşehir Evleri Başkent Emlak Konutları Batışehir Büyükyalı İstanbul Ebruli Ispartakule Esenler Emlak Konutları Evora Denizli Evvel İstanbul Gebze Emlak Konutları 3.Etap Göl Panoroma Evleri İstmarina, Karat 34 Karat Ofis Bakırköy Koordinat Çayyolu Körfezkent 4 Köy Zekeriyaköy Maslak 1453 Park Mavera 2 Metropol İstanbul Nevşehir Emlak Konutları Nidapark Kayaşehir Nidapark Küçükyalı Niğde Emlak Konutları Sofa Loca Tema Şehir Konya Tual Adalar Tual Bahçekent

2.5 MİLYAR TL CİRO

15 Temmuz darbe girişiminden sonra düzenledikleri kampanya ile ülke ekonomisine güvendiklerini gösterdiklerini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “İlk kampanyada 1 ayda 2 bin 500 konut sattık ve 2 milyar lira ciro elde ettik. Bu yıl da yüklenicilerle sürekli toplantılar yaptık ve yeni bir kampanya yapmamız gerektiğine karar verdik.

Kampanyanın Emlak Konut GYO bünyesindeki 30 proje ve 15 bin bağımsız bölümü için geçerli olacağını belirten Kurum, 9 banka ile anlaştıklarını dile getirdi. Kurum, bunların Albaraka, Garanti Bankası, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası olduğunu bildirdi. Konut almak isteyenler için tarihi bir fırsat sunulduğunu belirten Kurum, kampanyaya dahil projelerin metrekare fiyatlarının 2 bin 700 liradan başladığını ifade etti.  Kurum, kampanyaya dahil projelerin İstanbul’un yanı sıra Ankara, Konya, Denizli, Nevşehir, Niğde gibi illerde de bulunduğunu kaydederek, şu anda projelerdeki bağımsız bölümlerin yüzde 20’sinin kampanyaya dahil olacağını dile getirdi. 240 ay vadenin finans sektörü için çok da cazip olmadığını belirten banka temsilcileri, ülke ekonomisine güvendikleri için kampanyaya dahil olduklarını söyledi.

 

Kaynak: Hürriyet

Anasayfa

http://www.mozaikgyd.com

http://www.beylikduzuprojeler.com

0212 853 23 30

20 YIL VADELİ KONUT PROJELERİ